• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Historia przedszkola

 stare przedszkole
15 lutego 1961 r.
to dzień w którym po raz pierwszy w murach przedszkola rozległy się dziecięce głosy. Jednak początki naszej placówki są związane z powstaniem Kombinatu Cementowego „Chełm". Pierwszą siedzibą przedszkola było zagospodarowane mieszkanie w bloku przy ul. 22 Lipca obecnie 11 listopada. Rozbudowa Cementowni i wzrost zainteresowania opieką przedszkolną skłoniło władze do powołania do życia nowej placówki przedszkolnej przy ul. Mikołaja Reja 54, która nosiła nazwę Przedszkole Zakładowe Kombinatu Cementowego „Chełm" w Chełmie.

Jak donosiła ówczesna prasa „liczyło ono 4 sale o powierzchni 60 m2 każda, wygodne korytarze, urządzenia sanitarne i gospodarcze. Kwalifikowana kadra pedagogiczna, opieka lekarska i dobra kuchnia czyniły go najlepszą placówką w całym Powiecie Chełmskim" . Już wtedy do placówki uczęszczało około 100 dzieci i z każdym rokiem ich przybywało. W związku z czym w 1976 r. oddano do użytku nowe skrzydło, w którym mieściło się 3 sale, gabinet lekarski, obszerne szatnie i nowoczesna sala gimnastyczna.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i kadry pedagogicznej placówka stała się prekursorem działań dydaktycznych, metodycznych i organizatorskich – masowe imprezy, wycieczki, zespoły metodyczne, eksperymenty edukacyjne. Wysoki poziom zajęć dydaktyczno – wychowawczych gwarantował nie tylko solidne podstawy do dalszej edukacji naszych absolwentów, ale stał się również kuźnią przyszłych talentów. Kolejne i obecne pokolenie nauczycieli kontynuując dobre tradycje, dba o wysoki standard procesu dydaktycznego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i współpracując ze środowiskiem lokalnym. Podnosząc systematycznie jakość pracy wdrażamy liczne innowacje, za które już w 2000 roku otrzymaliśmy wyróżnienie z rąk Kuratora Lubelskiego oraz uznanie wiceministra MEN Pana Piotra Ungera.

Efektem naszej pracy są nasi wychowankowie a z tych możemy być tylko dumni. Wielu z nich wzrosło się z naszym Miastem, ale również wielu z nich kroczy po drogach kariery w kraju i za granicą. O tym, że przedszkole cieszy się dużą popularnością i sympatią świadczy fakt, że wychowujemy już trzecie pokolenie i jesteśmy pełni wiary, że będziemy wzorowo służyć następnym.

 
 
Joomla Templates: by JoomlaShack