• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
30 listopada 1999

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już od najmłodszych lat należy dziecku ukazać piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie, kolegów i przyrody.
Każdego roku nasze przedszkole bierze czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 15 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – drogę do kopalni kredy, osiedlową ulicę oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Zaopatrzone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały pobliskie uliczki. Mimo, że mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek. Naszej akcji przyświecało hasło: „Nie ma śmieci – są surowce” –jeżeli zdrowa będzie ziemia to i zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To uświadamiamy dzieciom od najmłodszych lat. Koordynatorem akcji była pani Bożena Komenda

Relację przygotowała Bożena Komenda

 
 
Joomla Templates: by JoomlaShack