• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Aktualności
Nasze uszy słyszą świat
09 kwietnia 2014

Dzieciaki z Klubu Młodych Odkrywców Centrum Nauki Kopernik, który działa w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie zaprosiły Akademię Młodych Naukowców, aby wspólnie wyjaśnić, jak to się dzieje, że słyszymy wokół nas tyle dźwięków.
W warsztatach z Akademią wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Dzieciaki odkryły, że w życiu codziennym człowiek spotyka się z wieloma różnymi dźwiękami i odgłosami.
Nasze ucho jest doskonale przystosowane do odbierania tych fal głosowych.

 

Więcej…
 
Karnawałowe eksperymentowanie z babcią i dziadkiem
03 marca 2014

Karnawał to czas zabaw. Dzieciaki z Klubu Młodych Odkrywców uwielbiają tańczyć, ale zaraz dociekają jaka powierzchnia do tańca lepsza, dlaczego człowiek tak się mocno w tańcu „grzeje”, sprawdzają czy muzykę wszędzie słychać tak samo. Po prostu uwielbiają stawiać hipotezy i je sprawdzać.

experymentowanie

Więcej…
 
Zaczarowana kropelka
15 listopada 2013

6 listopada odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Deneka z Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz z „Zaczarowaną kropelką wody”. Dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach wody: niebieskim, zielonym, białym i ich odcieniach. Sala została przystrojona w bibułkowe morze. Grupa 5 - 6 latków przypomniała sobie skąd się bierze woda, jakie jest jej znaczenie, w jaki sposób możemy ją oszczędzać, oraz dlaczego należy to robić. Było wiele ciekawych zabaw, oraz doświadczeń - sprawdzaliśmy właściwości wody, oraz dowiedzieliśmy się dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni. Zajęcie sprawiło nam wiele radości, a przy tym poszerzyliśmy naszą wiedzę z dziedziny ekologii. Hasło przewodnie dnia brzmiało: "My o wodę dbamy. Każdą kroplę oszczędzamy." Z naszych ciał stworzyliśmy wielką kroplę wody, oraz zorganizowaliśmy happening „Kolejka po wodę”. Na zakończenie relaksowaliśmy się przy dźwiękach szumiącej i płynącej wody.

 
 
 

 
Klub Młodych Odkrywców na Pikniku Naukowym w Warszawie
28 października 2013

Nasz przedszkolny Klub Młodych Odkrywców to finalista konkursu ogłoszonego przez Centrum Nauki Kopernik na najciekawszy pokaz KMO na 17  Pikniku Naukowym.
Klub pokonał wielu starszych kolegów i został zaproszony 15.06.2013 na piknik do Warszawy.  Piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa plenerowa impreza w całej Europie! Nasi młodzi naukowcy znaleźli się w zacnym gronie ponad 200 instytucji z Polski i 22 krajów świata.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska.
Klub reprezentowali: Malwina Czarnecka, Damian Leśnicki, Kacper Leśnicki i Dawid Dyć. Odkrywcy  na pikniku byli  pod opieką pań: Basi Foryt i Ewy Fidler-Trus 

     

 
INAUGURACJA SPOTKAŃ W RAMACH AKADEMII DZIECKA I RODZICA
30 listopada 1999

W ramach konkursu Mali Badacze KMO ogłoszonego przez Centrum Nauki Kopernik nasz przedszkolny projekt badawczy "Przyroda, matematyka i technika wokół nas" zdobył  główną nagrodę. Otrzymamy stypendium na jego realizację w kwocie ok. 3000zł.  

W tym roku szkolnym zaprosimy rodziców i dzieci w ramach projektu na warsztaty poza przedszkolem. To będzie niezwykła Akademia Dziecka i Rodzica. Inauguracja spotkań Akademii miała miejsce w Nadleśnictwie Chełm w dniu 25.11.2017r.

Dzieci z grupy Artystów wraz z rodzicami, przy wyjątkowo  pięknej  pogodzie, mogli przebywać na łonie natury. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z przygotowaniem ekosystemu leśnego do zimy. Las jest bogatym źródłem obserwowania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska prz w toku różnorodnych form aktywności. Właśnie temu służyły  warsztaty w kontekście realizacji zadań projektu KMO  pod przewodnictwem pana Mateusza Kliszcza i Anny Fidler-Trus na terenie Nadleśnictwa Chełm.

Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznaliśmy las, jako miejsce pracy leśnika, który wskazywał na zmiany zachodzące w poszczególnych porach roku.  Dzieci były ciekawe dlaczego drzewa gubią liście, dlaczego zwierzęta zasypiają na zimę, dlaczego trzeba je dokarmiać? A pan leśniczy oczywiście odpowiadał na wszystkie zadawane pytania przez dzieci i rodziców.
Trasa ścieżki dydaktycznej w lesie zakończyła się przy siedzibie Nadleśnictwa. Dalsze zajęcia odbyły się w sali edukacyjnej, tam dzieci i rodzice zostali zaproszeni na projekcję wybranego filmu pt. „Dziki ryjo” oraz kameralne zajęcia z rozpoznawania poszczególnych zwierząt i gatunków drzew.
Ostatnim, bardzo miłym akcentem warsztatu było wspólne ognisko, podczas którego wspólnie piekliśmy kiełbaski i wyborne pianki. Był to dobry moment na podsumowanie i utrwalenie zdobytej wiedzy. Pam leśniczy  przygotował dla wszystkich uczestników drobne upominki. Przypomniał o potrzebie  dokarmiania zwierząt zimą.

Relację przygotowała pani Ewa- Anna Fidler- Trus

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3
 
Free Joomla Templates: by JoomlaShack