• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Aktualności
W TROSCE O ZDROWIE I PRAWIDŁOWY ROZWÓJ DZIECKA
06 kwietnia 2016

Rodzice! Wasze dzieci znajdują się w bardzo ważnym okresie rozwoju, w którym nie powinno im brakować odpowiednich składników odżywczych, mających wpływ na ich wzrost i rozwój.

Pamiętajcie:
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Musi dostarczyć wiele energii po nocnej przerwie, kiedy człowiek odpoczywa.

Prawidłowa dieta dziecka powinna zawierać wiele składników budulcowych, takich jak wapń i białko. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać:abe00f452e4acdf4932e5f402276a072
1.    Jeść małe porcje o stałych porach.
2.    Starać się urozmaicać swoją dietę i z ochotą próbować nowych potraw.
3.    Nie sięgać po słodycze między posiłkami.
4.    Codziennie jeść warzywa i owoce.
5.    Pić każdego dnia mleko i jogurty.
6.    Unikać słodkich napojów i zastępować je wodą.
7.    Kilka razy w tygodniu jeść mięso, a przynajmniej raz- rybę.
8.    Unikać słonych rzeczy.

 
Nasze uszy słyszą świat
09 kwietnia 2014

Dzieciaki z Klubu Młodych Odkrywców Centrum Nauki Kopernik, który działa w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie zaprosiły Akademię Młodych Naukowców, aby wspólnie wyjaśnić, jak to się dzieje, że słyszymy wokół nas tyle dźwięków.
W warsztatach z Akademią wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Dzieciaki odkryły, że w życiu codziennym człowiek spotyka się z wieloma różnymi dźwiękami i odgłosami.
Nasze ucho jest doskonale przystosowane do odbierania tych fal głosowych.

 

Więcej…
 
Karnawałowe eksperymentowanie z babcią i dziadkiem
03 marca 2014

Karnawał to czas zabaw. Dzieciaki z Klubu Młodych Odkrywców uwielbiają tańczyć, ale zaraz dociekają jaka powierzchnia do tańca lepsza, dlaczego człowiek tak się mocno w tańcu „grzeje”, sprawdzają czy muzykę wszędzie słychać tak samo. Po prostu uwielbiają stawiać hipotezy i je sprawdzać.

experymentowanie

Więcej…
 
Zaczarowana kropelka
15 listopada 2013

6 listopada odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Deneka z Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz z „Zaczarowaną kropelką wody”. Dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach wody: niebieskim, zielonym, białym i ich odcieniach. Sala została przystrojona w bibułkowe morze. Grupa 5 - 6 latków przypomniała sobie skąd się bierze woda, jakie jest jej znaczenie, w jaki sposób możemy ją oszczędzać, oraz dlaczego należy to robić. Było wiele ciekawych zabaw, oraz doświadczeń - sprawdzaliśmy właściwości wody, oraz dowiedzieliśmy się dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni. Zajęcie sprawiło nam wiele radości, a przy tym poszerzyliśmy naszą wiedzę z dziedziny ekologii. Hasło przewodnie dnia brzmiało: "My o wodę dbamy. Każdą kroplę oszczędzamy." Z naszych ciał stworzyliśmy wielką kroplę wody, oraz zorganizowaliśmy happening „Kolejka po wodę”. Na zakończenie relaksowaliśmy się przy dźwiękach szumiącej i płynącej wody.

 
 
 

 
Klub Młodych Odkrywców na Pikniku Naukowym w Warszawie
28 października 2013

Nasz przedszkolny Klub Młodych Odkrywców to finalista konkursu ogłoszonego przez Centrum Nauki Kopernik na najciekawszy pokaz KMO na 17  Pikniku Naukowym.
Klub pokonał wielu starszych kolegów i został zaproszony 15.06.2013 na piknik do Warszawy.  Piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa plenerowa impreza w całej Europie! Nasi młodzi naukowcy znaleźli się w zacnym gronie ponad 200 instytucji z Polski i 22 krajów świata.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska.
Klub reprezentowali: Malwina Czarnecka, Damian Leśnicki, Kacper Leśnicki i Dawid Dyć. Odkrywcy  na pikniku byli  pod opieką pań: Basi Foryt i Ewy Fidler-Trus 

     

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5
 
Joomla Templates from JoomlaShack