• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Aktualności
PÓŁ GODZINKI DLA RODZINKI…
28 września 2017

,,Nadmiar miłości nigdy nie psuje dzieci.
To my je psujemy, dając im prezenty- zamiast siebie”

Małpka mówi
Dziecko naśladuje ruchy rodzica, jeśli poprzedzi je słowami ,,Małpka mówi”. Jeśli rodzic pokaże czynność bez wypowiadania tych słów, dziecku nie wolno się ruszać np.: ,,małpka mówi: połóż rękę na głowie” – dziecko musi naśladować ten ruch. ,,Opuść rękę na dół”- ręka musi zostać na swoim miejscu. Podczas tej zabawy dziecko musi nie tylko zwracać baczną uwagę na to co mówi rodzic, ale także wytężać swą wyobraźnię.

Najdłuższy wąż
Zaczynając od brzegu kartki lub gazety, po spirali, dziecko i rodzic wycina z papieru jak najdłuższego węża. Na koniec porównujemy węże, układając je obok siebie. Wygrywa zawodnik, który wykonał dłuższego węża.

Mistrz kształtów
Jeden z zawodników — może to być rodzic — wskazuje przedmiot i opisuje, jaki ma kształt (np. długopis - podłużny). Następnie, kolejno, każdy z uczestników zabawy kolejno wymyśla przedmiot o podobnym kształcie (np. ołówek, wałek do ciasta, latarnia uliczna, zapałka, ...). Jeżeli zawodnik ma problemy, oddaje fant. Na końcu wykupujemy fanty śpiewając piosenki, robiąc przysiady itp. Ten, kto stracił ich najmniej, zostaje Mistrzem Kształtów.

Kolorowe kredki
Do pudełka lub koszyka wkładamy kredki. Dziecko losuje jedną z zamkniętymi oczami i próbuje znaleźć w mieszkaniu przedmioty, które są takiego koloru jak kredka. Jeżeli znajdzie ich więcej niż pięć — zdobywa nagrodę. Dodatkowo możemy wzbogacić zabawę o wyszukiwanie wspólnych cech poszczególnych przedmiotów, np. stolik jest brązowy tak samo jak szafa, jedno i drugie jest zrobione z drewna.

Stworki - potworki
Do udziału w zabawie wystarczą dwie osoby (dziecko i rodzic), ale uczestników może być też więcej. Każdy dostaje swoją kartkę i rysuje u góry głowę. Później zagina papier tak, żeby nie było widać tego, co jest namalowane i podaje kartkę kolejnemu uczestnikowi zabawy. Ten dorysowuje tułów i ręce, po czym znów zgina kartkę i przekazuje ją dalej. Następna osoba rysuje nogi, a ostatnia — buty. Na końcu rozkładamy kartki i... możemy razem pośmiać się ze stworków - potworków.

 

Zabawy dla całej Rodzinki poleca pani Agatka z grupy Artystów

 
DZIELNE SKRZATY
26 września 2017

My jesteśmy skrzaty - chwaty , wesołe malutkie,
które zawsze dzielnie znoszą wszelkie smutki.
Codziennie w przedszkolu radośnie spędzamy czas,
powoli uczymy się jak kochać i poznawać świat!

„Skrzaty” w społeczności przedszkolnej są już ze sobą od miesiąca. Dla pewnej grupki dzieci jest to nadal okres adaptacji, który może jeszcze trochę potrwać.
W przedszkolu przede wszystkim poprzez zabawę dzieci uczą się miło i przyjemnie spędzać czas w gronie rówieśników i swoich pań. Tańczymy, śpiewamy, ćwiczymy, rysujemy, malujemy, eksperymentujemy, poznajemy świat – ten nam najbliższy i staramy się go zrozumieć – każdy we własnym tempie i czasie.
Maluchy poznają nowe miejsca i najbliższe otoczenie, przystosowują się do innego rytmu dnia, a także próbują zaakceptować obowiązujące w przedszkolu zasady. Uczą się, jakie zachowania są akceptowane w grupie, a jakie nie, nie wolno bić ani obrażać innych, a jeśli się kogoś uraziło, uczą się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powiedzieć magiczne słowo „przepraszam”. Próbują nawiązywać relacje z panią, opiekunkami, dziećmi. To wszystko jednak wymaga od nich sporego wysiłku i czasu. Bo przecież każdy z nich jest odrębną indywidualnością, jedyną i niepowtarzalną!

ZDJĘCIA SKRZATÓW  Z PIERWSZYCH DNI W PRZEDSZKOLU W FOTOGALERII !

 
Warto odkrywać i eksperymentować
24 września 2017

Dzięki eksperymentowaniu dziecko ma możliwość bycia odkrywcą, ma wpływ na rezultaty swoich działań, a co za tym idzie – ma poczucie sprawstwa. Nie musimy rozumieć wszystkich działań podejmowanych przez dzieci. Często są one dla nas mało logiczne lub wręcz pozbawione najmniejszego sensu, lecz nie znaczy to, że mamy przestać szanować ich potrzebę odkrywania świata. Jeśli tylko zadbamy, by działania dziecka były bezpieczne, eksperymentowanie przyniesie mu ogromne korzyści.
Dzieci uwielbiają wykonywać eksperymenty i robią je wszędzie, gdzie tylko mogą: w domu, w piaskownicy, na placu zabaw. Co badają? Wodę, piasek, mąkę, mydło, podłogę, pilot, swoją stopę, patyczki, kamyczki… Można wyliczać w nieskończoność! Mają mnóstwo pytań i zagadek, a do tego ogromną wyobraźnię, by próbować (na swój sposób) je rozwiązać.Niezwykłą przygodę podczas wykonywania doświadczeń przeżywają dzieci, które posiadają już zdolność myślenia przyczynowo - skutkowego (początek tej umiejętności pojawia się w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym). Starają się one zgłębiać nieznane zjawiska i zrozumieć efekt poszczególnych etapów swojego działania. Jednak niemniej dobrze podczas eksperymentów bawią się młodsze dzieci, które czerpią radość z samego przebiegu i obserwacji końcowych rezultatów swoich działań.Eksperymentowanie wzbogaca dziecięce umiejętności, kształtuje charakter, ujawnia zdolności i predyspozycje, a także rozwija inteligencję. Określa zdolność do organizowania swoich działań, kierowania nimi i obserwowania efektów. Dzięki temu dziecko w przyszłości staje się osobą samodzielną i niezależną.

Przyrodnicze Azyle - Co piszczy w trawieP1230730-new052Dzieci z grupy Odkrywców odwiedziły pobliskie ogródki działkowe. Podziwiały plony ogrodników a także zobaczyły jakimi narzędziami pracują gospodarze ogródków. Radości było wiele. Pani poczęstowała Odkrywców winogronem, pigwą obdarowała pięknym bukietem jesiennych kwiatów.


W naszym ogrodzie przedszkolnym Odkrywcy próbowali pomidorki koktajlowe, które wysadzili wiosną. To było wielkie „wow”- z małych nasionek, takie wspaniałe, słodziutkie, czerwone pomidorki. Miłe popołudnie, pełne doznań smakowych. Odkrywanie jest przyjemne!

Relację z obserwacji przygotowała pani Anetka Dudzińska z grupy Odkrywców

 
JESIEŃ Z KMO
23 września 2017

„Świat jest taki ciekawy skrywa wiele tajemnic, a czy wy jesteście ciekawi świata i tego co skrywa?” Takie pytanie zadali swoim kolegom nasi klubowicze z Klubu Młodego Odkrywcy „ Pchełki” zapraszając wszystkie przedszkolaki i gości na wspólne eksperymentowanie wykorzystując skarby z sadów , ogrodów i pól.
Młodzi klubowicze wykorzystując swoją wiedzę zaprezentowali kilka ciekawych eksperymentów, podczas których dzieci dowiedziały się: Co to jest skrobia ? Jaką pełni funkcję w naszym organizmie? W jakich produktach jest jej najwięcej, i jak to możemy sprawdzić ? Dzieci  uczestniczyły w zabawach badawczych, poznając właściwości owoców za pomocą zmysłu dotyku, smaku. Przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi na pytania: Jak zachowują się warzywa i owoce w wodzie? Co i dlaczego pływa, a co tonie? Co się dzieje z ziemniakiem zanurzonym w wodzie słonej i wodzie destylowanej, dlaczego? Dzieci dowiedziały się również, co powoduje że ziarna maku, pszenicy, ryżu potrafią wirować, tańczyć w powietrzu, oraz jak wykonać taki eksperyment. Każdy z uczestników mógł zaspokoić własną ciekawość poprzez samodzielne eksperymentowanie.

 
CO NAS CZEKA - NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
14 września 2017

Drodzy Rodzice przed Waszymi pociechami czas

kolejnych ciekawych zabaw i spotkań:

 

 

26-27.10- warszaty z Naukobusa dla małych naukowców prowadzone przez animatorów Centrum Nauki Kopernik - nagroda dla laureata konkursu "Mistrz KMO"  Centrum Nauki Kopernik i Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności

27.10- warszataty w Bibliotece Publicznej ( grupy Artyści i Odkrywcy) i Muzeum Etnograficznym (grupa Pyzusie)

6.11- warsztaty z Akademią Młodych Naukowców "Robotyka", "Mały konstruktor"

7.11- możliwość wykonania zdjęć "Mały kucharz" ( prezent na Dzień Babci i Dziadka)

9.11- Pasowanie na Przedszkolaka- grupa Skrzaty

25.11-Święto Misia-  zabieramy do przedszkola swoje pluszowe misie!

29.11- Andrzejki KMO w PWSZ 

30.11- Andrzejki 

6.12- spotkanie z Mikołajem

20.12- spektakl misicalowy w CHDK- "Opowieści z Lodowej Krainy"- grupy Skrzaty, Odkrywcy, Artyści

 

 

 

 

Zapraszamy Rodziców
 
do czytania dzieciom bajek w przedszkolu!
 
 

O szczegóły pytajcie nauczycielki z poszczególnych grup.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4
 
Joomla Templates: by JoomlaShack