• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
 • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
 • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
 • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Bezpieczne Przedszkole
Bezpieczne Przedszkole

 

Bezpieczne Przedszkole

 

Kwartalnik nr 9 dla rodziców i dzieci

Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

 

 

 lologgg423

 

 

Luty 2018

 

Nasz  kwartalnik  „Bezpieczne Przedszkole”  informuje o ważnych sprawach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. W  naszej placówce realizujemy program „Bezpieczne Przedszkole”, którego głównym celem jest wychowanie dzieci na odpowiedzialnych dorosłych dbających o bezpieczeństwo własne i innych osób. Cel ten możemy osiągnąć wyłącznie z pomocą Rodziców, ponieważ są dla dziecka najważniejszymi osobami, z których biorą przykład, stanowią wzór i autorytet do naśladowania.

zd.1 2

Wiem, co mam na talerzu
Okres przedszkolny jest ważnym etapem kształtowania preferencji żywieniowych dzieci i postaw prozdrowotnych związanych z prawidłowym odżywianiem. Właściwy sposób żywienia powoduje zmniejszenie ryzyka wielu chorób oraz prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka. Dlatego tak ważna jest dbałość o dobrze zbilansowaną dietę  oraz wczesne eliminowanie błędów w żywieniu. Przedszkole zapewnia aż 70% dziennego wyżywienia naszych pociech. Codzienna dieta przedszkolaka jest zgodna z piramidą zdrowego odżywiania. Dzieci mają  możliwość samodzielnego przygotowywania kanapek oraz nakładania porcji odpowiadających ich apetytom. Zamiast słodyczy w menu znajdują się warzywa i owoce. Jadłospisy wskazują także ewentualne alergeny.  Zatem planując posiłki domowe można wzorować się na przedszkolnym jadłospisie .
Rodzice pamiętajcie!  To Wy kształtujecie zdrowe nawyki żywieniowe swojego dziecka!

DSC02473

Oprócz odpowiedniego odżywiania się wszyscy wiemy jak ważne jest przestrzeganie higieny  oraz samodzielność dzieci w wykonywaniu różnych czynności. W pierwszych latach swojego życia dzieci uczą się wielu rzeczy poprzez obserwowanie i naśladowanie dorosłych osób (głównie rodziców). Aby dziecko prawidłowo myło ręce, zęby, aby wiedziało jak zachować się przy stole, musi być do tego wdrażane już od najmłodszych lat konsekwentnie i  systematycznie. Początkowo wystarczy pokaz i dobry przykład, ale w przypadku dzieci starszych należy im wyjaśniać zasadność wykonywania  prawidłowo czynności samoobsługowych. Przedszkole wspiera w tych zadaniach rodziców, uczy dzieci samodzielności i  dbania o porządek w ich najbliższym otoczeniu.

DSC02485

W ramach programu „Bezpieczne Przedszkole" odbyło się spotkanie z intendentką i panią kucharką. Dzieci mogły dowiedzieć się, jakie produkty powinny dominować w diecie, a które powinno się eliminować ze względów zdrowotnych. Panie poruszyły również temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, które w późniejszym życiu człowieka mogą go uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi.

IMG 20180418 093411

 
Bezpieczne Przedszkole

 

Bezpieczne Przedszkole

 

Kwartalnik nr 8 dla rodziców i dzieci

Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

 

 

 lologgg423

 

 

Styczeń 2017

 

Podejmując kolejne zagadnienia z programu "Bezpieczne Przedszkole" stosujemy różnorodne metody i formy organizacyjne, uzależniając je od konkretnych potrzeb oraz pomysłowości dzieci i naszych własnych (nauczycieli).


Chcielibyśmy, aby program ten pozwolił na przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności mających uchronić je w przyszłości przed niebezpieczeństwem oraz przygotować do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu. Przez cały okres pobytu  w przedszkolu, przy współudziale rodziców i środowiska, uczulamy dzieci zachowanie bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu dzieci często spotykają się z gośćmi, którzy w przystępny i ciekawy sposób uczą jak być bezpiecznym i zdrowym. Spotkania z gośćmi służą także budowaniu zaufania oraz szacunku do służb mundurowych oraz przedstawicieli różnych zawodów.

bp 8 1

 

 

 Warzywa i owoce, które powinniśmy jeść zimą


Zima wydaję się być okresem, w którym mało mamy dostępnych krajowych owoców i warzyw. Nic bardziej mylnego. Oczywiście nie znajdziemy wszystkich, na które mamy ochotę. A jeśli już uda nam się je znaleźć to możemy mieć pewność, że są to owoce lub warzywa importowane, co do których nie mamy pewności , czy są zdrowe i pozbawione chemii? Warto kierować się zdrowym rozsądkiem i sięgać po to, co zimą dostępne jest u polskich dostawców, a najlepiej po przygotowane własne przetwory zimowe.

Każda pora roku stwarza swoiste możliwości. Najbardziej trudny okres to deszczowa wczesna wiosna, późna jesień oraz dni zimowe bez śniegu i lodu. Mimo to nie należy rezygnować z przebywania na powietrzu, ale należy organizować to w sposób przemyślany. Zimowe zabawy na śniegu i lodzie, oprócz swej wielkiej atrakcyjności dla dzieci, mają przede wszystkim duże znaczenie zdrowotne. Zima to dla przedszkolaków czas wspaniałej zabawy. Można pograć w śnieżki, ulepić bałwana, dokarmiać zwierzęta, zjeżdżać z górki na sankach. Aby czas spędzany na dworze był jednak miły i bezpieczny, dziecko trzeba odpowiednio ubrać.

Oto trzy rzeczy, o których nie wolno zapomnieć, wybierając się na podbój okolicy:

 1. trzeba przykryć wszystkie części ciała,
 2. ubierać się „ na cebulkę”,
 3. nie dopuszczać do przemoczenia.

Zapewnijmy dzieciom bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie:

 

 1. Dzieci mogą bawić się na śniegu i lodzie tylko pod opieką osoby dorosłej.
 2. Nie pozwólmy dzieciom ślizgać się na zamarzniętych rzekach, stawach. Tylko sztuczne lodowiska są bezpieczne.
 3. Do zjeżdżania na sankach wybieramy niezbyt stromą górkę, na której nie ma naturalnych przeszkód: drzew, krzewów, wgłębień w ziemi. Te przeszkody mogą być przyczyną wypadku.
 4. Do saneczkowania wybieramy bezpieczną górkę z dala od drogi, aby nie prowadziła na ulicę prosto pod nadjeżdżające samochody.
 5. Należy nauczyć dzieci właściwego obchodzenia się ze sprzętem przenoszenia sanek, siadania, przytrzymywania sznura, hamowania, skręcania.
 6. Nie wolno podchodzić pod górkę z sankami po trasie zjazdu tylko osobną ścieżką.
 7. Zjeżdżać należy siedząc a nie np. leżąc na brzuchu.
 8. Osoba dorosła powinna kierować ruchem na górce szczególnie, gdy jest więcej dzieci.

 

bp 8 2

 

PAMIĘTAJ


KAŻDY PRZEDSZKOLAK O TYM WIE

I ODBLASKI NOSIĆ CHCE

NOŚ ZNACZKI ODBLASKOWE – BEDZIESZ WIDOCZNY

I BEZPIECZNY NA DRODZE

 

 
Bezpieczne Przedszkole

 

Bezpieczne Przedszkole

 

Kwartalnik nr 7 dla rodziców i dzieci

Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

 

 

 lologgg423

 

 

Październik 2017

 

To już trzeci rok realizacji ogólnopolskiego programu „Bezpieczne przedszkole”. Przed nami ostatni etap, który obejmie następujące zadania:

 • Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych;
 • Pomaganie dzieciom w rozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych i unikaniu zagrożeń;
 • Utrwalanie umiejętności społecznych dzieci;
 • Utrwalanie zachowań prozdrowotnych;


W ramach kształtowania postaw społecznych dzieci  jednym z głównych zagadnień w tym roku będzie promowanie zasad bezpieczeństwa na drodze i ścieżce rowerowej.

 

DZIECKO NA DRODZE

 

 

 

 

RADY DLA DOROSŁYCH

 

RADY DLA DZIECI

 

Niezależnie od tego czy siedzę z przodu, czy z tyłu, zawsze zapinam pasy, nawet na krótkich trasach, tak aby ten mój nawyk stanowił dla dzieci przykład i wywoływał u nich taką samą potrzebę zabezpieczenia.

Zawsze domagaj się pasów bezpieczeństwa, gdy wsiadasz do samochodu. Pamiętaj, aby dla własnego bezpieczeństwa siadać z tyłu i zapinać pasy nawet na bardzo krótkiej trasie.

Nigdy nie sadzam dziecka z przodu ani na kolanach dorosłego, gdyż w przypadku zderzenia, gwałtownego hamowania uderzą w przednią szybę lub tablicę rozdzielczą

Nawet w ciągu dnia wkładaj jasne ubrania

Ubieram dzieci tak, aby były dobrze widoczne na drodze (elementy odblaskowe, jasne ubrania nawet w ciągu dnia)

 

Dziecko nie wie, że na drodze trzeba widzieć i być widocznym

 

Zatrzymuję się na granicy zaparkowanych pojazdów, aby dawać dobry przykład dzieciom oraz po to, aby nie zaskakiwać kierowców swoim pojawieniem się na jezdni. Również po to, by mieć dobrą widoczność

Unikaj chowania się za samochodami, szczególnie jeśli są zaparkowane wzdłuż chodnika

Naucz dzieci jak należy wychodzić spomiędzy zaparkowanych samochodów. Dzieci przekonują się wówczas, że ze względu na swój wzrost niewiele widzą i są zasłonięte przez samochody. Kierowcy mogą ich nie zauważyć

Nim przejdziesz przez jezdnię, gdy wzdłuż chodnika zaparkowane są samochody pokaż się, w tym celu postaw jeden krok na jezdni, aby być dobrze widocznym dla kierowców i dać im sygnał, że chcesz przejść na drugą stronę

Zawsze nastawiam się na to, że jakieś dziecko lub pieszy wyjdzie nagle z przodu lub zza stojącego autobusu czy ciężarówki

Stojący autobus lub ciężarówka może nagle ruszyć do przodu lub do tyłu bez uprzedzenia

Chcąc przejść na drugą stronę poczekaj aż autobus czy ciężarówka ruszy, a jeżeli nie to przechodź przez jezdnię za nim, aby lepiej widzieć samochody jadące po twojej lewej stronie

 

Dziecko, które biegnie, spieszy się lub jest zaniepokojone widzi tylko to, co przed nim, tak jakby miało klapki na oczach

 

Gdy widzę dzieci na ulicy przybliżam nogę do hamulca

Nigdy nie biegnij za piłką, która ci uciekła, ryzykujesz potrącenie przez samochód

Piłka, która toczy się po jezdni zawsze poprzedza dziecko, które biegnie aby je złapać

Unikaj gry w piłkę w pobliżu dróg lub na ulicy

Radzę dzieciom, by bawiły się na podwórku lub innej zamkniętej przestrzeni a nie na ulicy

Tocząca się piłka może być zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów

Nigdy nie powierzam dzieciom, które mają mniej niż 14 lat opieki nad zwierzęciem na ulicy

Unikaj chodzenia w pobliżu drogi ze zwierzęciem na smyczy, zwłaszcza jest ono silniejsze od ciebie

 

 

Niezbędne jest widzenie innych użytkowników drogi. Równie ważne jest aby być dobrze widocznym dla nich i to z daleka

 

Na rowerze oprócz światła zamontuj elementy zabezpieczające (ze światełkiem odblaskowym po obu stronach

Zaopatrz się w elementy odblaskowe, aby być dobrze widocznym nie tylko w nocy, ale także w czasie złej pogody. Na rowerze oprócz światła powinny być światełka odblaskowe

 

 

Do  realizacji programu zaprosiliśmy nie tylko rodziców, ale także instytucje związane z bezpieczeństwem. W ramach programu „Bezpieczne Przedszkole” we wrześniu odwiedził nas pan policjant. Opowiadał dzieciom  na czym polega praca policji. Dzieci doskonale wiedzą, że policjant jest naszym przyjacielem i w każdej niebezpiecznej sytuacji może nam pomóc.
O tym jak ważna jest znajomość zasad bezpiecznego, poruszania się po drogach i korzystania ze środków transportu wie każdy z nas. Zasady te należy wpajać już od najmłodszych lat w sposób planowany i systematyczny, gdyż tylko to gwarantuje, że w późniejszym okresie nasz przedszkolak jako dorosły obywatel będzie bezpiecznym użytkownikiem ruchu drogowego. Dziecko dzięki takim spotkaniom przypomina i utrwala umiejętności:
- bezpiecznego przejścia przez jezdnię na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez niej,
- zna i przestrzega podstawowe zasady poruszania się po drogach,
- rozpoznaje wybrane znaki drogowe i wyjaśnia ich znaczenie,
- wie, że może zwrócić się do policjanta w sytuacji zagrożenia np. gdy się zgubi, gdy zostanie zaczepione przez obce osoby itp.
- pamięta o właściwym ubiorze i oznaczeniu na ulicy.

 

Bezpieczny przedszkolak- spotkanie z policjantemIMG 20170911 092628-new004

 

Również odbyło się  spotkanie ze strażnikiem miejskim na temat właściwego zachowania wobec obcych oraz bezpiecznej zabawy na podwórku, placu zabaw.  Dzieci systematycznie są uczone  nie reagowania na zaczepki, propozycje nieznanych osób – mówienie im NIE. Wdrażane  do informowania opiekunów, rodziców o zamiarze oddalenia się z kimś, nawet jeśli tę osobę znają. Ćwiczą umiejętność odpowiedniego zachowania w opisywanych sytuacjach.

Spotkanie ze straznikiem miejskims2-new074

Spotkanie ze straznikiem miejskims10-new069

 

W poszczególnych grupach odbyły się zajęcia „Przedszkolak - dobrym kolegą”,  podczas  których każda grupa wypracowała własne zasady ujęte w Kodeks.  W różnych sytuacjach życia przedszkolnego odwołujemy  się do tych ustalonych i wyeksponowanych w salach zasad. Podczas różnorodnych zabaw podkreśla się konieczność respektowania norm, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w kontaktach z innymi ludźmi.  Kształtowana jest postawa życzliwości wobec innych i odpowiedzialności za własne postępowanie. Prowadzone są cyklicznie zabawy integracyjne oraz zajęcia z zakresu edukacji emocjonalnej.
Przewidywane umiejętności zdobyte przez dziecko:

- stosowanie się do zawieranych umów odnośnie korzystania z zabawek i sprzętu terenowego,
- zrozumienie, dlaczego należy przestrzegać określonych reguł w zabawach i grach terenowych,
- korzystanie ze sprzętu gimnastycznego zgodnie z jego przeznaczeniem,
- przestrzeganie zakazu  oddalania się z miejsca zabawy bez zgody opiekuna,
- organizowanie sobie czasu wolnego w sposób bezpieczny i samodzielny,
- informowanie o zauważonych zagrożeniach,
- obdarzanie uwagą dzieci i dorosłych, aby zrozumieć co mówią i czego oczekują,
- grzeczne zwracanie się do innych w domu, w przedszkolu i na ulicy

 

W tym roku rozszerzamy nasz program w oparciu o współpracę z Nadleśnictwem i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Czeka nas wiele pracy, miłych spotkań  oraz niespodzianek.  Rodziców serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w najbliższych warsztatach „Prawidłowe i bezpieczne poruszanie się w lesie”.

 

 
Bezpieczne Przedszkole

 

Bezpieczne Przedszkole

 

Kwartalnik nr 6 dla rodziców i dzieci

Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

 

 

 lologgg423

 

 

Czerwiec 2017

 

Gaszą, ratują i pomagają – z wizytą u Straży Pożarnej

 

Grupa III i IV udała się z wizytą do Jednostki Straży Pożarnej w Chełmie, aby pogłębić swoją wiedzę na temat zawodu strażaka. Dzieci z grupy I i II strażacy  odwiedzili w przedszkolu. 

Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Wielką niespodzianką okazał się pokaz możliwości węży tryskających wodą oraz wyjątkowo głośne syreny na wozach. Dzieci   poznały sprzęt strażacki,  przymierzały hełmy, zasiadły w wozie, aby choć przez chwilę poczuć się prawdziwymi strażakami. Takie spotkania uczą  szacunku dla niezwykle odpowiedzialnej i odważnej służby strażaków. Ponadto przedszkolaki  uświadamiają sobie  konsekwencje udziału w zabawach  zagrażających ich zdrowiu oraz bezpieczeństwu innych, zwłaszcza niebezpieczeństw wynikających z zabaw zapałkami oraz innych zagrożeń pożarowych.

 

20170523 101401-new002

 

Wiem, co jem

 

JEDZ OWOCE I JARZYNY

W NICH MIESZKAJĄ WITAMINY

O zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których na pierwsze miejsce należy wysunąć właściwe żywienie. Nie ulega wątpliwości, że racjonalne odżywianie wywiera wielki wpływ na aktywność psychiczną dziecka, samopoczucie, na stosunek do zabawy, nauki i otaczającego świata. W zakresie żywienia zadaniem przedszkola jest nie tylko racjonalne i regularne żywienie, lecz również włączanie dzieci do właściwego, kulturalnego spożywania posiłków.

 

P1220845-new012

 

Nasze przedszkole uczestniczy również w programie „AKADEMIA ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA” zainicjowanym przez SANEPID w Chełmie. Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania. Propagowany jest aktywny wypoczynek a także zastępowanie słodkich napojów wodą.

 

P1230553-new016

 

P1190739-new007


WAKACYJNE RADY DLA DZIECI  

Już się zbliża lato, czas radości, słońca,

wielu przygód i zabaw bez końca!

Jednak w czasie zabaw

musicie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.  

 

          1. Właściwie przygotowane dzieci do opalania,

              gdy słoneczko świeci,

              noszą czapki, chustki, chronią swoje głowy.

              Kremy z filtrem stosują,

              swoje ciało nim smarują.

          2. W czasie letniego wypoczywania

              pamiętajcie o zasadach

              bezpiecznego zachowania!!!

              Bo nad wodą jakieś nieszczęście

              przydarzyć się może. 

           3. W miejscach strzeżonych się kąpiemy,

               ale tylko wtedy, gdy dorosły ci pozwoli.

               Nigdy nie skacz na główkę do wody,

               bo są ku temu ważne powody!

               Możesz stracić zdrowie, życie,

               nawet jeśli pływasz znakomicie!

           4. W czasie wędrówki po lesie

               wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.

            5. Zakładaj gumowce albo trapery 

                bo sandałki nie nadają się na leśne spacery.

                W lesie, kiedy spotkasz zwierzę,

                nie zbliżaj się do niego - z daleka oglądaj!

                Musisz uważać jeszcze na różne owady i kleszcze!!

                Przede wszystkim nie rozpalaj ognisk w lesie!!!!!

             6. Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łące,

                 bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może

                 i cię zwierzątko ugryzie lub ubodzie!

             7. Nie drażnij pszczół ani innych owadów,

                 nie będzie ci trzeba robić okładów.

             8. Maszyny rolnicze nie są do zabawy,

                 więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.

             9. Mów rodzicom, gdzie będziesz się bawić. 

                 Nie mów nigdy, że nikogo nie ma w domu.

            10. Nigdy nie otwieraj drzwi nieznajomemu.

                 Nie przyjmuj od obcych prezentów.

                 I pod żadnym pozorem nie chodź z nimi tam, gdzie cię zapraszają!

                    Nie ufaj nikomu!!

Gdy grozi ci niebezpieczeństwo dzwoń

112 numer alarmowy

do wszystkich służb ratunkowych

policja 997

straż pożarna 998

pogotowie ratunkowe 999

 
Bezpieczne Przedszkole

 

Bezpieczne Przedszkole

 

Kwartalnik nr 5 dla rodziców i dzieci
Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

 

 

 lologgg423

 

 

Marzec 2017

 

KSZTAŁTOWANIE CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWYCH

 

Nasze przedszkolaki chętnie pełnią rolę dyżurnych w łazience, szatni. W salach pomagają przy nakrywaniu stolików do posiłków, pilnują porządku wśród zabawek i książek oraz dbają o kącik przyrody. Przedszkolaki są już bardzo samodzielne. W łazienkach samodzielnie korzystają z toalety, mają nawyk mycia rąk, prawidłowo korzystają z ręczników i mydła w dozownikach. Myją zęby po śniadaniu, przestrzegając kolejnych etapów. Dzieci uczą się kulturalnego spożywania posiłków, korzystania z serwetek. Sześciolatki korzystają przy posiłkach ze wszystkich sztućców, także z noża. Starsze przedszkolaki są samodzielne podczas ubierania się i rozbierania, przed gimnastyką, czy wyjściem na spacer. Najwięcej kłopotu sprawia dzieciom wiązanie butów. Rodzice, ulegając prośbom dzieci, kupują buty zapinane na rzepy. Nie ma sznurowadeł, nie ma problemu z wiązaniem! Jednak przedszkolak nadal nie ma motywacji do nauki sznurowania. Czyżby nasze dzieci były mniej sprawne niż ich rówieśnicy kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu?

 

zdjęcie 1 10032017

 

 

 

zdjęcie 2 10032017

 

 

 

zdjęcie 3 10032017

 

BEZPIECZNIE POZNAJEMY PIĘKNĄ PRZYRODĘ

 

Zagadnienia te były realizowane podczas spacerów, wycieczek i pobytu w ogrodzie. Szerzej omawiano je podczas realizacji takich tematów jak: „Pomagamy ptakom”, „Zimowe krajobrazy”, „W poszukiwaniu przedwiośnia” . Dzieci poznawały pojęcia dotyczące zjawisk przyrodniczych, np. sezonowa wędrówka ptaków, zamarzanie wody, oznaki przedwiośnia.

 

zdjęcie 4 10032017

 

Przedszkolaki poznawały zasady prawidłowego zachowania się poza domem i w kontakcie ze zwierzętami. Pani behawiorystka zapoznała dzieci z zasadami obowiązującymi podczas spotkania z psem. Przedszkolaki nauczyły się , jak należy postępować, gdy pies szczeka lub atakuje. W czasie zabawy ruchowej ,,Uwaga! Pies!” nasi wychowankowie nauczyli się stosowania pozycji bezpieczniej stojącej oraz pozycji żółwia. Celem tego spotkania było także uświadomienie dzieciom, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, zatem należy przejawiać w stosunku do nich życzliwość i troskę. Nasze przedszkolaki dały temu wyraz aktywnie uczestnicząc w akcji „Zamiast lizaka kup karmę dla kota i psiaka ze schroniska”.

 

zdjęcie 5 10032017

 

zdjęcie 6 10032017

 

 

PRZEDSZKOLAK DBA O SWOJE ZDROWIE

 

Zimowa aura zachęcała naszych przedszkolaków do zabaw na śniegu i lodzie. Dzieciaki uwielbiają saneczkowanie, lepienie bałwanków i śniegowych babek. Najbardziej jednak lepienie kul i rzuty w dal oraz do celu. Bialutki puch zachęcał do prowadzenia różnych ciekawych eksperymentów. Niestety niektóre dzieci, myląc go z lodami, próbowały wziąć do ust. Wykonując proste doświadczenie przekonały się, że rozpuszczony śnieg nie jest wcale taki czysty. Przedszkolaki uczyły się stosować zasady bezpieczeństwa w praktyce podczas wielu zimowych zabaw. Wszak mają one dostarczać wiele radości, a nie siniaków i innych urazów.

 

zdjecie 7 10032017

 

PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY NA ULICY

 

Aby przypominać o bezpieczeństwie zaproszeni goście czytali dzieciom opowiadanie „Przygoda na ulicy” I. Salach. Spotkania takie odbyły się w poszczególnych grupach w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

 

zdjęcie 8 10032017

 

SDC10763 16022017

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
 
Joomla Templates: by JoomlaShack