• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

O nas
Historia przedszkola

 stare przedszkole
15 lutego 1961 r.
to dzień w którym po raz pierwszy w murach przedszkola rozległy się dziecięce głosy. Jednak początki naszej placówki są związane z powstaniem Kombinatu Cementowego „Chełm". Pierwszą siedzibą przedszkola było zagospodarowane mieszkanie w bloku przy ul. 22 Lipca obecnie 11 listopada. Rozbudowa Cementowni i wzrost zainteresowania opieką przedszkolną skłoniło władze do powołania do życia nowej placówki przedszkolnej przy ul. Mikołaja Reja 54, która nosiła nazwę Przedszkole Zakładowe Kombinatu Cementowego „Chełm" w Chełmie.

Więcej…
 
Kilka rad - jak przygotować dziecko do przedszkola

 

1. Pozytywne myślenie o placówce, informowanie dziecka o tym, że w przedszkolu będzie spędzać czas w towarzystwie innych dzieci bez rodziców.
Przed pójściem do przedszkola warto przekazać dziecku jak najwięcej informacji, żeby potem nie czuło się nieswojo w nowym miejscu, zwłaszcza kiedy nie będzie już obok niego mamusi. Nie zaszkodzi jeszcze opowiedzieć o tym jak mama z tatą wspominają przedszkole.

2. Dziecko powinno bez pośpiechu rozpocząć swój dzień.
Dobrze jest wstawać w miarę wcześnie, żeby nie spieszyć się za bardzo. Dziecko powinno bez pośpiechu rozpocząć swój dzień. Trzeba pamiętać, że maluszki robią wszystko dużo wolniej niż dorośli. Poganianie malca powoduje, że jest jeszcze bardziej zestresowany i może gorzej znieść rozstanie z mamą.

3. Dotrzymujemy słowa.
Ważne jest, żeby dotrzymywać słowa. Jeżeli mama obieca dziecku, to powinna się tego trzymać. Debiutujący przedszkolak powinien być pewny, że może polegać na swoich rodzicach. W ten sposób zapewnia się mu poczucie bezpieczeństwa.

4. Okazywanie spokoju, poczucia bezpieczeństwa podczas rozstania.
Rozstanie z dzieckiem nie jest łatwe zarówno dla rodziców jak i samego malca. Trzeba jednak zachować „zimną krew” i nie pozwolić sobie na to, żeby wspólnie z dzieckiem roztkliwiać się. Owszem dziecku należą się słowa otuchy, ale nie można pokazać, że to ciężkie przeżycie nie tylko dla niego. Część dzieci histeryzuje tylko przez chwilę, a kiedy mama czy tata będą już poza zasięgiem wzroku, nagle uspokajają się i zachowują się jakby nigdy nic.

5. Stanowcze rozstanie.
Dziecko nie może zobaczyć, że jego rodzice są przejęci, a nawet panikują. Da mu to podstawy do tego, żeby myśleć, że przedszkole to coś strasznego, skoro nawet rodzice są przejęci. Trzeba mówić stanowczo. Można uspokajać dziecko, ale nie za długo. Wystarczy powiedzieć parę słów otuchy. Jeśli to nie pomaga, to nie pozostaje nic innego jak z bólem serca wyjść z przedszkola i liczyć na to, że dziecko się uspokoi. Warto w tej sytuacji zaufać paniom nauczycielkom. W końcu mają one już doświadczenie z płaczącymi dziećmi. Są też odpowiednio wykwalifikowane
i wiedzą jak uspokoić płaczącego przedszkolaka.

6. Danie dziecku do przedszkola np. zabawki z domu.
Dajemy dziecku jakąś rzecz, która będzie się kojarzyła z domem (maskotka, z którą zasypia)

7. Zorganizowanie czasu na bycie z dzieckiem po odebraniu go z przedszkola.

8. Odprowadzanie dziecka do przedszkola przez ojca.
Więź emocjonalna z ojcem jest zwykle mniejsza niż z matką.

9. Ujednolicenie rytmu dnia w domu i przedszkolu.

 


 
Joomla Tutorial: by JoomlaShack