• Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie

A Free Template From Joomlashack

Dzisiaj jest: 23 października 2017. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna
CO NAS CZEKA - NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
14 września 2017

Drodzy Rodzice przed Waszymi pociechami czas

kolejnych ciekawych zabaw i spotkań:

 

 

26-27.10- warszaty z Naukobusa dla małych naukowców prowadzone przez animatorów Centrum Nauki Kopernik - nagroda dla laureata konkursu "Mistrz KMO"  Centrum Nauki Kopernik i Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności

27.10- warszataty w Bibliotece Publicznej ( grupy Artyści i Odkrywcy) i Muzeum Etnograficznym (grupa Pyzusie)

6.11- warsztaty z Akademią Młodych Naukowców "Robotyka", "Mały konstruktor"

7.11- możliwość wykonania zdjęć "Mały kucharz" ( prezent na Dzień Babci i Dziadka)

9.11- Pasowanie na Przedszkolaka- grupa Skrzaty

25.11-Święto Misia-  zabieramy do przedszkola swoje pluszowe misie!

29.11- Andrzejki KMO w PWSZ 

30.11- Andrzejki 

6.12- spotkanie z Mikołajem

20.12- spektakl misicalowy w CHDK- "Opowieści z Lodowej Krainy"- grupy Skrzaty, Odkrywcy, Artyści

 

 

 

 

Zapraszamy Rodziców
 
do czytania dzieciom bajek w przedszkolu!
 
 

O szczegóły pytajcie nauczycielki z poszczególnych grup.

 
Jesienne zabawy Skrzatów
18 października 2017


„Złota Polska Jesień” - To piękna, kolorowa i wyjątkowa pora roku, dająca naszym małym przedszkolakom wielkie możliwości poznawania i odkrywania świata przyrody.
„Skrzaty” z grupy I podczas codziennych spacerów do ogrodu i pobliskiego parku poznawały dary jesieni: kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę, szyszki, kolorowe liście. Panie opowiadały dzieciom o charakterystycznych cechach jesieni, jej oznakach, zmianach jakie zachodzą w przyrodzie. Dzieci z wielkim entuzjazmem zbierały liście opadające z drzew. Przeliczały je, nazywały ich kolor, wielkość, układały z nich jesienne bukiety, szal dla Pani Jesieni. Przynosiły do przedszkola kasztany, żołędzie, orzechy, odpowiednio segregowały je do koszyczków. W ten sposób powstał w sali „Skrzatów” jesienny kącik przyrody, który każdego dnia uzupełniany jest o nowe okazy przyrodnicze. Nie brakowało też czasu na jesienne zabawy ruchowo – muzyczne i plastyczne. Maluszki przy muzyce bawiły się w jesienny wietrzyk, dmuchując w kolorowe listki. Ćwiczyły w ten sposób prawidłowy oddech. Samodzielnie tworzyły jesienny wiatr wykorzystując do tego chustę animacyjną. Wiele radości sprawiało im układanie na dywanie kasztanowych ludzików, kasztanowe - granie – czarowanie czyli tworzenie kasztanowej muzyki, Dobre humory dopisywały też małym „Skrzatom”, gdy malowały jesienne liście techniką „mokre w mokrym”. W trakcie malowania dzieci z zachwytem obserwowały jak kolory farb na mokrej kartce zlewają się i łącz ze sobą, tworząc ciekawe wzory i kolory.
Zadowolenie na twarzach dzieci to dla pań największy sukces.

Relację z jesiennych zabaw przygotowała pani Elżbieta Staszczuk a jesiennym fotografem była pani Kasia Wójcik.

 
W poszukiwaniu „Pani Jesieni”
10 października 2017

Przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów Pani Jesieni. Na polanie spotkały się z leśniczym, panem Mateuszem na „leśne warsztaty”. Dzieci miały okazję podziwiać niektóre gatunki drzew: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy. Każda grupa miała do wykonania różne zadania: dopasować liście do poszczególnych drzew, rozpoznać i nazwać owoce wybranych drzew. Wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla naszych milusińskich. Dzieci poznawały przyrodę poprzez różne zmysły: patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały "skarby", którymi pani Jesień obdarowuje ludzi i zwierzęta. Przedszkolaki przypomniały sobie o właściwym zachowaniu się w lesie – wiedzą, że są strażnikami przyrody. Uświadomiły sobie znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. „Przyroda cieszy, zachwyca, daje wytchnienie, jest obiektem różnorodnych zainteresowań, uczy szacunku dla ziemi ojczystej”. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza, wypoczynku. Spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Relację z wycieczki przygotowała Ewa Fidler - Trus

 
KONKURS LUDOWY
05 października 2017

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie
na
najładniejszą ozdobę ludową

 


Konkurs jest skierowany do wszystkich dzieci z naszego przedszkola wraz z całymi Rodzinami!

Zadanie polega na wykonaniu dowolnej ozdoby ludowej np. wycinanka, bukiety bibułowe, pająki, rzeźby.

Prace konkursowe składamy do nauczycielek grupy IV do dnia 20 października 2017 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród odbędzie się 26 października 2017 roku.

Prace konkursowe będzie można podziwiać na wystawie

w Galerii Małego Artysty.

 

 
Chełm – mój dom, moje miasto.
03 października 2017

Wycieczka „Pyzusi” na Górkę Chełmską, miała kilka celów. Jednym z nich było wdrażanie dzieci do stosowania w praktyce zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się, podczas spaceru po Górze Chełmskiej i BazyliceNarodzenia Najświętszej Marii Panny, jak również podczas przejazdu autobusem. Drugi cel to poznawanie i rozpoznawanie charakterystycznych budowli naszego miasta. Oglądanie panoramy naszego miasta z „Górki chełmskiej” okazało się dla dzieci momentem weryfikacji niektórych budynków, a mianowicie budynków sieciowych, gdzie najczęściej chodzą z rodzicami na zakupy, albo mieszkają w ich pobliżu. Sam pobyt w BNMP grupę „Pyzusi” bardzo wyciszył. Tuż po wejściu do głównej nawy, zapaliliśmy świecę w intencji nas wszystkich. Następnie z wielkim zainteresowaniem, obeszliśmy nawami bocznymi całą Bazylikę, klęcząc po drodze przed ołtarzami bocznymi, zatrzymując się przed chrzcielnicą, ołtarzem głównym i wychodząc obok „domków” –konfesjonałów do głównego wyjścia. Idąc do centrum miasta, zatrzymaliśmy się pod „Dzwonnicą kościelną” zaglądając z ciekawości przez ogromną szklaną ścianę co mieści w sobie. Para turystów weszła do środka i dzieciom ukazały się schody jako główny cel który, bardzo chciałyby pokonać, kto wie może za dwa lata spróbujemy. „Studnia” w centrum miasta okazała się celem do zdobycia w całym tego słowa znaczeniu. Każdy uczestnik wycieczki wdrapujac się,  chciał na niej spocząć w towarzystwie starszych kolegów, którymi w ogóle się nie przejmowaliśmy, może oni też byli na „wycieczce” tak jak my.
Ogólnie podsumowując wycieczka spełniła nasze oczekiwania, dzieci chętnie wypowiadały się na jej temat, dzieliły się swoimi wrażeniami. Dostrzegły piękno miejsca w którym mieszkają, podziwiając po drodze otaczającą przyrodę która, tego dnia była soczysta i pięknie oświetlona ciepłym, wrześniowym słoneczkiem. Bezpiecznie też poruszaliśmy się, i bez żadnych narzekań dotarliśmy do Przedszkola, a to przecież „Pyzusie” - dopiero czterolatki.  
Relację z wycieczki przygotowała pani Aneta Sochacz

 
NARODOWE CZYTANIE- SPOTKANIE Z PANEM MARIUSZEM MATERĄ
03 października 2017

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o czystość języka polskiego i wzmacnianie narodowej tożsamości. Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie od kilkunastu lat czynnie włącza się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym 15 września br. czytającym gościem przedszkolakom był pan Mariusz Matera absolwent naszego przedszkola. Nasz gość w sposób profesjonalny i zabawny przeczytał dzieciom opowiadania o przyjaźni i różne wiersze polskich autorów. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, było mnóstwo zabawy i mądrych życiowych rad. Z naszych doświadczeń wynika, że warto zachęcać w ten sposób osoby publiczne do czytania przedszkolakom. Oprócz oczywistej wartości kontaktu małych odbiorców z żywym słowem, spotkania te są dla zapraszanych gości okazją do wspomnień. Pan Mariusz wspólnie z przedszkolakami zaśpiewał przedszkolny hymn „Przedszkole ósemeczka” – „udało mu się bez próby”. Narodowe Czytanie to wspaniała inicjatywa. Jednoczy uczestników akcji, popularyzuje czytelnictwo i promuje kulturę żywego słowa, dlatego nasza placówka wzięła w niej czynny udział. Spotkanie zorganizowały nauczycielki Bożena Komenda i Agata Szykuła.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
 
Joomla Templates at JoomlaShack