Jasełka w wykonaniu grupy Odkrywców

W dniu 06 stycznia 2019 roku, przypadającym na niedzielę, grupa „Odkrywców” w Parafii pw. Świętego Ducha uczestniczyła w uroczystości Objawienia Pańskiego – święta Trzech Króli.
W towarzystwie najbliższych: rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków, pań: dyrektora przedszkola Barbary Foryt, nauczycielek: Anety Rul vel Sochacz i Anny Fidler – Trus, dzieci w roli aktorów zaprezentowały program recytatorsko – wokalny.
Wspólne kolędowanie, radosne śpiewy, zaangażowana jest cała społeczność przedszkolna. To tradycja, co roku obchodzona podczas świąt Bożego Narodzenia, praktykowana w naszym przedszkolu.
Zaprezentowane „Jasełka” cytując słowa ks. proboszcza Andrzeja J. Pyter „przypominały wszystkim, jak Pan Bóg się narodził”. Jasełka zwane widowiskiem o Bożym Narodzeniu wywodzą się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego – żłób, a także Szopkę Betlejemską. W niej narodził się Jezus. Jest symbolem nas samych. Jesteśmy jak stajenka, w której nie zawsze jest czysto, w której dobro przeplata się ze złem. Jednak to właśnie do stajenki, a więc i do nas, zwykłych ludzi, przychodzi Jezus, rozświetla nasze życie i daje nam nadzieję, miłość i wiarę. Bóg rodzi się w nas!
Dzięki „wystawianiu” Jasełek w kościele, dzieci mają możliwość do podtrzymywania corocznego „rytuału”, który posiada wyjątkową moc. Moc zbliżania, jednoczenia i wybaczania. To dobry moment, aby przypomnieć, skąd wzięły się nasze ulubione zwyczaje i tradycje. Podsumowaniem występu grupy pięciolatków były życzenia od pani dyrektor dla wszystkich uczestników mszy świętej.
Wystąpienie Dzieci w kościele, było wstępem do rozpoczęcia Orszaku Trzech Króli. Przedsięwzięcia należącego do największych ulicznych Jasełek na świecie. W naszym mieście również odbywającym się co roku, do których wzięcia udziału zapraszał proboszcz.

relację przygotowała pani Anetka Rul vel Sochacz