Przedszkolaki z „Ósemeczki” przywitały wiosnę.

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny, a 21marca przywitały ją kolorowo i wesoło. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej, a także poznały wiersze
i piosenki o wiośnie. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną.
W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody, a w wazonach pojawiły się gałązki bazi i forsycji. W galerii przedszkolaka nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny, zarówno kwiatów jak i ptaków. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w stroje z wiosennymi emblematami, kolorowe kostiumy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. W strojach przedszkolaków dominował tego dnia kolor zielony. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę. Grupa „Pyzusie” przygotowała inscenizację „Witaj Wiosno”. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Głośnym graniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę.
Po zabawie w sali dzieci wraz z paniami wyruszyły barwnym korowodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając Marzannę. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny dzieci wyruszyły barwnym pochodem z kolorowymi gaikami uliczkami po osiedlu głosząc i oznajmiając wszystkim, że nadeszła już wiosna.
Uroczystość powitania wiosny przygotowały nauczycielki Elżbieta Staszczuk
i Katarzyna Wójcik.