Poznajemy polskie tradycje i zwyczaje- Boże Narodzenie

W naszym przedszkolu czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy od ozdabiania przedszkola. Wspólnie dekorujemy przedszkole świątecznymi dekoracjami, ubieramy choinkę w bombki, łańcuchy i światełka oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Przedszkolaki wykonują świąteczne upominki dla rodziców – pieczemy pierniki, robimy aniołki, kartki świąteczne dla przyjaciół przedszkola. Przedszkolaki biorą udział w konkursach plastycznych, konkursie kolęd i pastorałek. Dla dzieci Boże Narodzenie jest ogromnym przeżyciem, choć nie zawsze do końca zrozumiałym. Dziecko jeszcze nie wie, co to Boże Narodzenie i dlaczego właśnie wtedy siadamy przy stole wigilijnym i łamiemy się opłatkiem. Dlatego my dorośli staramy się przybliżyć tematykę świąt, przekazać obyczaje najmłodszemu pokoleniu i zaszczepić przywiązanie do tradycji przodków – kolędowanie, dzielenie opłatkiem. „Pyzusie” przygotowały Jasełka „Szła kolęda” a rodzice koncert kolęd.

Pyzusie postanowiły sprawić wiele radości władzom naszego miasta i zaprezentowały Jasełka „Szła kolęda” podczas obrad sesji Rady Miasta Chełm. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkimi upominkami. Był to premierowy występ przed nieznaną publicznością naszym zuchów.

        

    

Skip to content