Zimowe rytmy i dźwięki z Babcią i Dziadkiem

            

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 30 stycznia w grupie Pyzusie odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie wychowawczynie przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także Jasełka oraz uczestniczyli w ludowych tańcach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie przy pomocy Rodziców. Były to piękne bałwanki, aby przywołać zimę do zabaw z dziadkami.
W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych
i bliższego poznania się. Następnie był wspólny taniec, w którym dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zapraszamy do galerii…

„Zimowe rytmy i dźwięki” – tańce, zabawy muzyczno – ruchowe, improwizacje, gra na instrumentach perkusyjnych oraz zabawy przy muzyce klasycznej wg metody Batti Strauss – warsztaty styczniowe z radością wykonane, a ile było przy tym śmiechu i radości.
Pyzusie wraz z dziadkami śpiewały piosenki, grały na instrumentach. Były też zimowe tańce i zabawy z Babciami i Dziadkami. Kluczowym punktem była zimowa poleczka – wspólny taniec wnucząt wraz z dziadkami, gdzie wszyscy razem wesoło odtańczyli choreografie opracowaną przez panią Agatkę, były kółeczka, haczyki, mijanki, dziadkowie klękali na kolano. Spotkania międzypokoleniowe zawsze są wzruszające i …wychowujące. Dzieci uczą się okazywać szacunek, miłość, wdzięczność swoim najbliższym, wspólnie uczymy się troszczyć o dobro innych.

Skip to content