Dzieci uczą rodziców w domu!


W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej,
a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już niedługo.

Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Polecają p. Ewa Fidler-Trus i p. Kasia Wójcik

Dzieci uczą rodziców w domu- cz.II
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które mogą Ci pomóc. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców
w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U
Zachęcamy do pobrania darmowych materiałów do nauki w domu ze strony internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek, aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

#DzieciUcząRodziców:
nowe materiały do nauki w domu i kolejny konkurs

Zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej akcji #DzieciUcząRodziców – www.crl.org.pl zamieszczone zostały kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo ogłoszony został kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.
Link do materiałów:

Dzieci uczą rodziców w domu


Link do konkursu na profilu akcji na Facebooku:

Kochani, już są! <3 Na naszej stronie zamieściliśmy kolejnych 9️⃣ zadań do wykonania! Wszystkie zadania zamieszczone są…

Pubblicato da Centrum Rozwoju Lokalnego su Mercoledì 25 marzo 2020

Drodzy Rodzice! Zapraszamy do wspólnej zabawy, nauki i udziału w konkursie.

Lekcja-7-Świat-zwierząt

Polecają p. Anna Fidler-Trus i p. Katarzyna Wójcik