Dzień Przyjaciela

„Jedyne, co miało jakieś znaczenie, to to, że znalazłem mojego pierwszego przyjaciela, a tym samym zacząłem naprawdę żyć.”
Tove Jansson, Muminki. Księga druga

Dnia 9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Jest to idealny moment na spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Przyjaźń jest niezwykle ważna dla każdego człowieka, dlatego warto zastanowić się, jak można uczcić ten dzień, jak okazać swojemu przyjacielowi, że jest dla nas ważny i lubimy z nim pędzać czas?
W naszym przedszkolu Dzień Przyjaciela obchodzony był bardzo hucznie i ciekawie już od samego rana. W każdej grupie dzieci opowiadały o swoim przyjacielu, próbowały wyjaśnić co to znaczy PRZYJAŹŃ. Rysowały portrety swoich przyjaciół, a także starały się sprawić przyjemność przyjacielowi mówiąc o nim „miłe słowa”. Okazało się, że przedszkolaki dużo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jak duże znaczenie ma w życiu. Z własnego doświadczenia wiemy, że bardzo często przyjaźnie zawierane w przedszkolu trwają latami i są bardzo wartościowe i ważne w dorosłym życiu.
Dzień Przyjaciela był niezwykłym dniem dla przedszkolaków oraz wszystkich pracowników placówki. W ogrodzie przedszkolnym odbył się „Przyjacielski Piknik”, podczas którego wszyscy w radosnej i rodzinnej atmosferze bawili się i spędzali wspólnie czas. Jak na piknik przystało, zostały rozłożone koce, upieczone kiełbaski, a wszyscy objadali się smakołykami. Dzieci uczestniczyły w najróżniejszych zabawach ruchowych, tańcach integracyjnych oraz zabawie przy ulubionych utworach muzycznych.
Piknik był doskonałą okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej. Obserwując uśmiechnięte twarze dzieci oraz dorosłych, odnosiło się nieodparte wrażenie, że Dzień Przyjaciela obchodzony w takiej formie to radosny powiew powrotu do normalności.

Relację przygotowała pani Kasia Stefaniak

Skip to content