Warsztaty małego CZYTELNIKA

W dniu 13 października 2021 do BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ zostały zaproszone dzieci z naszego Przedszkola na  warsztaty Małego Czytelnika. Dzięki uprzejmości i ciepłej, serdecznej współpracy z rodzicem Panią Agatą Szewczuk Stanczak, mamą Tymona z grupy czterolatków, dzieci miały okazje poznać pracę bibliotekarza, zobaczyć i zwiedzić ciekawe miejsca wspaniałego budynku biblioteki, która tak do końca okazała się miejscem, nie tylko do wypożyczania książek. Pierwsze kroki naszej znajomości z biblioteką, zostały skierowane do holu głównego, skąd udaliśmy się do wypożyczalni głównej. Witając się od progu z pracownikami biblioteki, uwagę dzieci zwróciły półki z ogromną ilością książek. Punktem następnym naszych obserwacji i zaspokojenia ciekawości było pomieszczenie z „czarnymi krążkami” jak to powiedziała Martynka. Miejsce wypożyczania płyt z muzyką, filmami, bajkami i audio bukami do słuchania. A czarne krążki, tak zwane płyty winylowe, były niespodzianką z której to, po umieszczeniu w adapterze wydobywała się muzyka. Niektóre dzieci miały możliwość zobaczyć je po raz pierwszy i naprawdę były zachwycone opowiadaniem o ich historii powstania i okresie świetności.
Najwygodniejszym miejscem okazała się wypożyczalnia książeczek dla dzieci. Na wygodnych pufach, dzieci poznawały oglądając osobiście książeczki o bogatej i różnorodnej tematyce. Pani Agata, zaprosiła wszystkie, chętne dzieci do częstego spotykania się z tymi bajkami nabywając KARTĘ CZYTELNIKA Biblioteki Publicznej. W tym celu do biblioteki dzieci powinny przyjść razem z Rodzicami i wspólnie zaciągnąć się w krąg społeczności miłośników literatury. Bajeczki proponowane do czytania, okazały się wspaniałą atrakcją, ale nie ostatnią.
Na piętrze przed wejściem do tajemniczej sali, obejrzeliśmy wystawę obrazów artystów Chełmskiego Oddziału Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Zainteresował nas fakt, że my też możemy mieć okazję do swojej wystawy. Oczywiście zastanowimy się nad propozycją, przecież wszyscy lubimy tworzyć.
Zwieńczeniem pobytu w Bibliotece był film – bajka pt. „Mój PRZYJACIEL UFIK” w sali projekcyjnej z bardzo interesującą podłogą. Chętne i odważne dzieci miały okazje po niej stąpać. Nasza wizyta, mamy nadzieję była pierwszą z pośród kolejnych równie ciekawych i atrakcyjnych odwiedzin w BIBLIOTECE.

Wizytę w bibliotece przy współpracy z rodzicem Panią Agatą Szewczuk Stanczak zorganizowały: Aneta Rul vel Sochacz i Anna Fidler – Trus

        

Skip to content