PASOWANIE NA MŁODEGO ODKRYWCĘ

Grupa CZTEROLATKÓW w dniu 28.10.2021 miała możliwość w sposób bezpośredni, dzielić się swoimi emocjami i wrażeniami we wspólnym działaniu z Rodzicami, podczas uroczystego spotkania Klubu Młodego Odkrywcy w Przedszkolu.  W obecności nauczycielek Anny Fidler – Trus i Anety Rul vel Sochacz zintegrowane, bardzo kameralne grono uczestników, przystąpiło do eksperymentowania.
Nie od dziś wiadomo, że ogromną zaletą jaką niesie Klub Młodego Odkrywcy jest: odkrywanie, badanie otaczającego świata, poszukiwanie odpowiedzi na nieznane, ale również budowanie RELACJI.
To właśnie podczas trwającej pandemii, gdzie otaczająca rzeczywistość wymusza na nas izolację ze światem i związane z nią działania, mieliśmy to szczęście spotkać się RAZEM. Radość i zainteresowanie, zarówno ze strony dzieci jak i rodziców w realizowaniu zaplanowanych zadań była wielką frajdą. Grupa czterolatków w Klubie Młodego Odkrywcy, jest już drugi rok, aktywnie realizuje innowację „ODKRYJ TO SAM – KMO Przedszkolaka”. Jednak po raz pierwszy dzieci, mogły razem w towarzystwie najbliższych zaprezentować, jak wygląda to ich poznawanie świata w sposób charakterystyczny dla małego, ciekawskiego, pełnego ekspresji i energii „małego odkrywcę”. W jaki sposób na zajęciach rozwijających KMO dociekają i poszukują odpowiedzi na stawiane pytania i hipotezy.
Spotkanie i wykonane wspólnie eksperymenty zostały zwieńczone uroczystym Pasowaniem, przez Panią dyrektor, eksperta KMO Barbarę Foryt, każdego młodego uczestnika na MŁODEGO ODKRYWCĘ. Gratulacje, wręczenie imiennego DYPLOMU i podziękowanie za wspólnie spędzony czas zakończyło spotkanie z Rodzicami i czteroletnimi klubowiczami.

                         

Relację z Pasowania na Młodego Odkrywcę przygotowały opiekunki  KMO:
Aneta Rul vel Sochacz i Anna Fidler – Trus

Skip to content