CHEŁM WALCZY O TYTUŁ ROWEROWEJ STOLICY POLSKI!

Chełm jest jednym z 53 miast, które od 1 do 30 czerwca powalczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Przez najbliższe 30 dni każdy przejechany kilometr rowerem z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Tak więc każdy może wskoczyć na rower, uruchomić aplikację i zbierać kilometry dla swojego miasta, w naszym przypadku dla Chełma.
Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże będą też nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli – zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei, trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze.

Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane nagrody w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz nagrody przygotowane przez organizatorów lokalnych.

Co należy zrobić, aby wziąć udział?

Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację „Aktywne miasta” (dostępna m.in. w sklepie Google), Kolejnym krokiem jest wybranie miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry. W naszym przypadku będzie to oczywiście Chełm. Co dalej? Nic prostszego – wsiadamy na rower i „kręcimy” kilometry dla Niedźwiedziego Grodu. Miasto, którego cykliści zrobią najwięcej kilometrów, wygrywa!

Oprócz rywalizacji cała akcja jest doskonałą motywacją mieszkańców do wspólnej, aktywnej zabawy propagującej zdrowy tryb życia.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału w zabawie i zgłaszania nowych grup do koordynatorów w miastach. Można zaprosić znajomych, rodziny, sąsiadów i wspólnie wyruszyć na rowerowe szlaki.

Szczegółowe informacje znajdziecie w linku https://www.aktywne.miasta.pl/

 Lokalny koordynator ds. realizacji projektu „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” – pan Piotr Zaborski
Kontakt z organizatorem i koordynatorem: telefon 531 392 858 oraz adres mail studio@lupi.pl

Skip to content